Jak zwiększyć płodność?

udostępnij:

Planujesz zajść w ciążę, a może staracie się o dziecko od dłuższego czasu bezskutecznie? Istnieją sposoby, ale poprawić płodność niezależnie od wieku. W naszej aptece znajdą Państwo szeroki asortyment preparatów witaminowo-mineralnych dla kobiet i mężczyzn ułatwiających zajście w ciążę. Wsparciem w poczęciu potomstwa mogą okazać się również lubrykanty.

Jak poprawić płodność?

By zwiększyć szanse na poczęcie dziecka warto w pierwszej kolejności zadbać o prawidłową masę ciała - zarówno niedowaga, jak i nadwaga może utrudniać zajście w ciążę. Zdarza się, że prowadzą one do zaburzeń hormonalnych, których skutkiem może być zaburzenie owulacji u kobiet. Duży wpływ odgrywa również aktywność fizyczna. Jak dowodzą badania, ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu pozytywnie wpływają na płodność i ogólny stan zdrowia.

Osoby starające się o dziecko powinny również pamiętać o odpowiedniej diecie opartej o jak najmniej przetworzone produkty. Należy spożywać posiłki bogate w witaminy antyoksydacyjne (A,C oraz E), a także witaminy z grupy B, witaminę D, selen, cynk, jod, żelazo czy magnez.

Używki, takie jak alkohol, czy papierosy są wrogiem na drodze starania się o potomstwo.

Szczególnie pomocne mogą natomiast okazać się preparaty witaminowo-mineralne zawierające substancje wspomagające płodność.

Suplementy na płodność

Dostępne w naszej aptece suplementy na płodność mają za zadanie uzupełnienie niezbędnych składników odżywczych i witamin, które zwiększają szansę na zapłodnienie.

U mężczyzn zwiększają one libido, pomagają utrzymać właściwy poziom testosteronu oraz korzystnie wpływają na jakość nasienia. W składzie powinny one zawierać m.in. cynk, selen, L-karnitynę, Koenzym Q-10, witaminę E. Suplementację tymi preparatami zaleca się w okresie około 3 miesięcy przed planowaną ciążą.

Dostępne w naszej aptece suplementy poprawiające płodność dla mężyczyzn to między innymi: Up Fertil Formula Men, Supramen EstabloPharma, Sermatrop Alfa, Nucleox, Fertistim dla mężczyzn.

Suplementy diety wspomagające płodność u kobiet w swoim składzie powinny zawierać inozytol, kwas foliowy oraz witaminy (witaminę D, B6 czy B12). Składniki te będą pomagały regulować cykl miesiączkowy oraz ułatwiać przywrócenie równowagi hormonalnej.

Z naszej oferty suplementów diety wspomagających płodność kobiet na szczególną uwagę zasługują preparaty takie jak: Up Fertil Formula Women, Miovelia, Ovarin, Miositogyn GT, Fertistim dla kobiet.

Starając się o dziecko warto śledzić dni płodne. Pomocne w tym mogą okazać się testy owulacyjne, które pozwalają określić dzień, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe. W naszej aptece mogą Państwo zamówić taki test - Ovu Test owulacyjny super czuły.

W przypadku, gdybyście Państwo poszukiwali produktów aptecznych, niewidocznych w ofercie apteki internetowej - prosimy o kontakt, postaramy się pomóc.

Inne artykuły na blogu